В Україні відкрили Офіс «Горизонт Європа»

21.12.2023

Президент Національної академії правових наук України Володимир Журавель 20 грудня 2023 року взяв участь у відкритті в Україні Офісу «Горизонт Європа», створеного завдяки співпраці між Європейською комісією та Урядом України.

«У нас триває повномасштабна війна, але під час таких криз і народжуються інновації та технології, які здатні змінювати ситуацію не тільки на полі бою, а й у різних галузях. Наука, інновації та технології набувають нового сенсу і повинні стати трендом у нашому суспільстві. Щоб діти ще за шкільною партою почали поважати, закохуватися в цей напрям і розуміли, що тут є перспектива. Наше завдання – зробити так, щоб продукти інтелектуальної власності України відігравали важливу роль у розвитку Європейського Союзу. Ми будемо робити це нормативним реінжинірингом, змінюючи процеси і відкриваючи можливості для наукових установ та науковців», – зазначив Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації.

«Горизонт Європа» – це не просто програма фінансування. Це можливість здійснити наукові прориви, об’єднати талановитих науковців та бізнес для вирішення глобальних викликів. А війна – час, коли інновації та технології можуть буквально міняти хід подій на полі бою. Тож відкриття Офісу – подія, яка відкриває нові перспективи для нашої країни. І, звісно, це також ще один крок на шляху нашої інтеграції з ЄС», – зазначив Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України.

Це рамкова програма Європейського Союзу з досліджень та інновацій, якою на 2021-2027 роки передбачається найбільше фінансування науки та інновацій із загальним бюджетом понад 95,5 млрд. євро для всіх учасників. За майже 3 роки Рамкової програми «Горизонт Європа» на участь подалися 970 українських організацій, 109 з яких уже отримали фінансування на загальну суму понад 40 млн. євро.

Зокрема, Офіс «Горизонт Європа» в Україні займатиметься:
– інформаційною підтримкою українських наукових організацій щодо можливостей співробітництва у сфері науки та інновацій, допомогою в пошуку партнерів для проєктів у ЄС та в усьому світі;
– підвищенням обізнаності про історії успіху та роботою з конкретними проблемами реалізації проєктів в Україні;
– консультуванням щодо політики, пов’язаної з інтеграцією України в європейський дослідницький простір.

Поділитися: