Відділення екологічного, господарського та аграрного права НАПрН України виступило співорганізатором Міжнародної наукової конференції «Земля і територія як юридичні та геополітичні поняття: історико-правова реальність і сучасність»
15.11.2024
З ініціативи Міжнародної асоціації істориків права за підтримки Національного університету біоресурсів і природокористування України та Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України було проведено Міжнародну наукову конференцію на тему «Земля і територія як юридичні та геополітичні поняття: історико-правова реальність і сучасність». Співорганізатором цього важливого наукового заходу виступило також відділення екологічного, господарського та аграрного права НАПрН України, зокрема активну участь в організації конференції взяли академік-секретар відділення Володимир Носік, як заступник голови організаційного комітету та вчений секретар відділення Володимир Єрмоленко, як член організаційного комітету, які розкрили у своїх виступах власне бачення окремих аспектів піднятої проблеми. Крім них із доповідями виступили й інші члени відділення: дійсний член (академік) Наталія Малишева та члени-кореспонденти Павло Кулинич, Віталій Уркевич.
Упродовж двох днів конференції, яку було проведено на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України 1-2 листопада в змішаному форматі, відбулася плідна дискусія з обговорення актуальних для сучасної України питань щодо співвідношення надважливих для сьогодення базових категорій землі та території, з огляду на їх провідну роль в ідентифікації сучасної держави. Загальну зацікавленість учасників викликав досить нестандартний підхід поєднання творчих поглядів на зазначену проблему не лише фахівців земельного, екологічного, міжнародного, морського, кримінального та інших галузей права, а й їх подання в площині історико-правової науки, цей напрям якої очолили на конференції представники відділу історико-правових досліджень Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України під керівництвом професора Ігоря Усенка.
Усього протягом двох днів проведення конференції було оголошено понад 40 виступів, які безумовно збагатили юридичну науку та поглибили міжгалузеві зв’язки між історико-правовими, земельно-правовими й міжнародно-правовими дослідженнями та провідними юридичними науковими інституціями України.