У 2013 році до 20-ти річчя Національної академії правових наук України було підготовлено й опубліковано фундаментальну працю – п’ятитомне видання «Правова доктрина України», до складу авторського колективу якого ввійшло 174 науковці з усіх провідних наукових на навчальних закладів України.

Загальний обсяг цієї праці склав більше 4,5 тисячі аркушів. У роботі окреслено здобутки всіх галузей вітчизняної юридичної науки за 20-річний період становлення нашої держави та правової системи. У 2017 році було видано англомовну версію цієї фундаментальної праці в Лондонському видавництві Wildy, Simmonds and Hill Publishing, переклад та наукову редакцію якої було здійснено іноземним членом НАН України і НАПрН України, членом-кореспондентом Міжнародної академії порівняльного права, професором Університету штату Пенсільванія (США) У. Е. Батлером.

За підготовку цієї наукової роботи науковців Національної академії правових наук України відповідно до Указу Президента України від 8 квітня 2019 р. було нагороджено державними преміями України в галузі науки і техніки.